Dzwonki, domofony, wideodomofony

• Dzwonki przewodowe
• Dzwonki bezprzewodowe
• Domofony
• Wideodomofony
• Systemy alarmowe

✓ Dzwonki przewodowe

- Tradycyjne dzwonki, które zasilane są prądem sieciowym, przez co nie trzeba się martwić o rozładowanie baterii. Jednakże, instalacja dzwonków przewodowych wymaga położenia nawet kilkunastu metrów kabla, co często okazuje się kłopotliwe.


✓ Dzwonki bezprzewodowe

- Nie wymagają specjalnych instalacji, gdyż sygnał przesyłany jest bezprzewodowo. Daje to możliwość wykorzystania takich dzwonków również w piwnicach, garażach itp. Bezproblemowa jest także wymiana dzwonka bezprzewodowego na nowy model, gdyż nie trzeba przepinać żadnych kabli. Dodatkowo, dzwonki bezprzewodowe z zasileniem bateryjnym mogą z powodzeniem zostać zabrane przykładowo do ogrodu, gdyż nie wymagają dostępu do sieci elektrycznej.


✓ Domofony

- Zapewniają nam łączność głosową z osobą znajdującą się przed naszą bramką. Mogą posiadać przeróżne funkcje, w zależności od modelu. W sprzedaży występują domofony słuchawkowe i bezsłuchawkowe; jednorodzinne, dwurodzinne i wielolokatorskie; przewodowe i bezprzewodowe.


✓ Wideodomofony

- Poza łącznością głosową, wideodomofony dodatkowo dostarczają nam obraz. Mogą posiadać niezliczoną liczbę funkcji takich jak: dotykowy i kolorowy wyświetlacz, możliwość nagrywania i podłączenia kamer CCTV, oświetlenie kamery do 150m, kamera wandaloodporna, dodatkowe sterowanie bramą, otwieranie rygla za pomocą breloka zbliżeniowego itp. Wideodomofony mogą występować ze słuchawką lub w wersji bezsłuchawkowej (tzw.hands-free).


✓ Systemy alarmowe

- Są to urządzenia posiadające wbudowany moduł GSM, dzięki któremu zapewniają nam ochronę domu, mieszkania, firmy, za pomocą telefonu komórkowego. W momencie wykrycia ruchu przez czujnik ruchu, zostaje uruchomiona syrena i wykonane połączenie telefoniczne na wcześniej zaprogramowany numer telefonu.