Przedłużacze

• Przedłużacze domowe
• Przedłużacze ogrodowe
• Przedłużacze siłowe
• Przedłużacze bębnowe
• Zwijaki
• Przewody przyłączeniowe gumowe, igielitowe

✓ Przedłużacze domowe

– najpowszechniej stosowany rodzaj przedłużaczy. Służą do powiększenia zasięgu dostawy prądu elektrycznego w pomieszczeniach. Dostępne są przedłużacze z wmontowanymi wyłącznikami, co gwarantuje większe bezpieczeństwo oraz zmniejszenie zużycia energii. W zależności od przeznaczenia do wyboru są różne długości przewodów oraz ilość gniazd.


✓ Przedłużacze ogrodowe

– wykonane z ogumionego, elastycznego przewodu, dzięki czemu są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Służą do użytku zewnętrznego, zwiększając zasięg i komfort posługiwania się urządzeniami elektrycznymi.


✓ Przedłużacze siłowe

– gniazda przedłużaczy siłowych zabezpieczane są klapką ochronną, która chroni przed przedostaniem się do środka wody lub pyłu. Charakteryzują się dużą odpornością na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu znajdują zastosowanie na placach budowlanych, halach produkcyjnych lub w warsztatach.


✓ Przedłużacze bębnowe

– posiadają długie węże, dzięki czemu są dobrym rozwiązaniem do stosowania na dużych powierzchniach. Przeznaczone są zarówno do użytkowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Posiadają kilka gniazd zabezpieczonych klapką, co umożliwia podłączenie kilku urządzeń naraz.


✓ Zwijaki kablowe

– bębny służące do nawijania kabli, co zapobiega ich plątaniu


✓ Przewody przyłączeniowe

– przewody zasilające, dzielące się na przewody przyłączeniowe jednostronne i dwustronne. Występują w formie ogumionej oraz igielitowej, w zależności od przeznaczenia. Służą do zasilania prądem urządzeń elektrycznych.